Dezvăluiri incendiare ale vedetei lui Edi Iordănescu! S-a decis să spună totul: ‘A fost ceva unic’

Dezvăluiri incendiare ale vedetei lui Edi Iordănescu! S-a decis să spună totul. Unul dintre cei mai importanţi tricolori a vorbit înaintea unui duel crucial pentru România în preliminariile EURO 2024.

Răzvan Marin a vorbit despre cel mai frumos moment de la naţională. Mijlocaşul lui Edi Iordănescu a dat un gol şi o pasă de gol în victoria României cu 5-0 cu Armenia, la Erevan. Se întâmpla în preliminariile CM 2018.

Dezvăluiri incendiare ale vedetei lui Edi Iordănescu!

Jucătorul lui Cagliari a vorbit înaintea dublei cu Israel şi Kosovo. Primul meci este sâmbătă, pe Arena Naţională, de la ora 21:45.

”(n.r cum a fost momentul golului?) A fost ceva unic, era euforia aceia în momentul acela. Era totul ceva special.

După, dacă nu mă înșel, cred că în a doua repriză i-am dat pasă de gol lui Alex Chipciu (n.r. Alexandru Chipciu, jucătorul Universității Cluj) pentru 5-0. A fost ceva, nu o să uit niciodată”, a spus Marin, într-un interviu pentru frf.ro.

Nu s-a oprit aici. ”Îmi aduc aminte că vorbeam cu domnul Christoph Daum (n.r. fostul selecționer al naționalei României) înainte de meci (n.r. cu Armenia) și mi-a zis că o să dau gol și pasă de gol.

La pauză, după gol, a venit la mine și mi-a zis: ”Trebuie să dai și pasă de gol”. Și, cum a început repriza a doua, destul repede, i-am dat pasă de gol lui Alex”, a mai declarat Răzvan Marin.

Răzvan Marin a fost împrumutat la Empoli de Cagliari. Prestaţiile românului i-au convins pe cei din conducerea lui Empoli să îl cumpere definitiv. Cele 7 milioane de euro pe care le-a cerut Cagliari au pus un mare semn de întrebare în privinţa transferului.

Presa din Italia a anunţat că Empoli şi Cagliari au ajuns la un acord. Răzvan Marin a fost împrumutat la Empoli pentru încă un sezon, urmând ca vara viitoare să existe o opţiune de cumpărare de 2 milioane de euro.