Dezvăluirea momentului despre cei de la Rapid! Ce au făcut oamenii lui Neil Lennon. Dan Șucu trebuie să ştie

Dezvăluirea momentului despre cei de la Rapid! Ce au făcut oamenii lui Neil Lennon în cantonamentul din Slovenia. Patronul Dan Șucu trebuie să ştie ce se întâmplă cu echipa sa, în cantonament.

Dan Șucu și-a trimis echipa în Slovenia, pentru a se pregăti de startul noului sezon. În această perioadă, elevii lui Neil Lennon au programate mai multe meciuri amicale. Tehnicianul vrea să restabilească echilibrul în vestiarul giuleștenilor.

Dan Șucu trebuie să știe!

Rapid a jucat deja primele două meciuri amicale în cantonamentul din Slovenia. Giuleștenii s-au impus marți cu 2-1 în fața celor de la NK Radomlje și au remizat MFK Ruzomberok, 1-1.

În primul meci, cel cu NK Radomlje, giuleștenii s-au impus prin golurile lui Omar El Sawy (minutul 31) şi Claudiu Petrila (minutul 59). Pentru formaţia slovenă, a marcat Hanan Durakovic (minutul 44).

Antrenorul Neil Lennon a utilizat următorul unsprezece: Aioani – Dănilă, Bădescu, Kait, Borza – Pănoiu, Emmers – Gojkovic, El Sawi, Petrila – Rrahmani. Au mai jucat G. Gheorghe, Stan şi Briciu, notează agerpres.ro.

În a doua partidă amicală a zilei, cea cu MFK Ruzomberok, Rapid a condus cu 1-0 prin autogolul lui Jan Hladik (minutul 12), slovacii egalând prin golul marcat de Kristof Domonkos (minutul 66).

Giuleștenii au început meciul cu următorul unsprezece: Ungureanu – Braun, Ignat, Micovski – G. Gheorghe, Oaidă, Cepoi, Papeau – Hasani, Stan, Burmaz. Au mai intrat după pauză Dănilă, Pănoiu, Bădescu şi Briciu.