Dezvăluirea momentului despre băieţii lui Elias Charalambous! Ilie Dumitrescu a spus clar. Anunţ înaintea returului din Champions League

Dezvăluirea momentului despre băieţii lui Elias Charalambous după prima manșă a turului doi preliminar! Ilie Dumitrescu a vorbit despre partida dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv și spus clar părerea sa. Anunțul făcut chiar înaintea returului din Champions League.

Elevii lui Elias Charalambous au remizat pe teren propriu cu israelienii de la Maccabi Tel Aviv, scor 1-1. Calificarea se va decide în a doua manșă a returului, care se va disputa pe 31 iulie, la Budapesta.

Dezvăluirea momentului despre băieții lui Elias Charalambous!

FCSB nu a reușit să se impună în fața celor de la Maccabi Tel Aviv și au terminat la egalitate partida, scor 1-1. În prima repriză, Maccabi a deschis scorul în minutul 71, prin Biton, după o eroare în defensiva roș-albaștrilor. Dawa a restabilit imediat egalitatea, în urma unei centrări a lui Olaru.

În partea a doua, FCSB a controlat partida și a avut mai multe șanse de a câștiga. Cu toate acestea, meciul s-a încheiat la egalitate, iar calificarea se va juca săptămâna viitoare, în Ungaria.

Ilie Dumitrescu a urmărit partida după care a analizat ceea ce s-a întâmplat pe stadionul din Ghencea. Acesta remarcat 4 jucători la finalul confruntării: Miculescu, Olaru, Băluță și Radunovic.

”O schimbare inspirată, asta cu Miculescu. Dinamica de joc a fost foarte bună pe faza ofensivă. A câștigat multe dueluri, un punct fix, și Băluță, și Ștefănescu au arătat mai bine cu el. Olaru a făcut o repriză foarte bună, a fost peste tot.

Au fost 4 situații importante înainte să primim gol. După care au mai fost ocazii mari. Radunovic, o repriză a doua mai bună. Păcat că a fost o dublă greșeală la primirea golului, Ngezana și Crețu.

Mi-a plăcut reacția pentru că într-un moment ca ăsta pierzi puțin din punct de vedere psihologic. A venit lovitura asta de cap a lui Dawa, pe final puteam să câștigăm.

Fizic mi s-a părut mai bună FCSB, mult peste adversar. Băluță la un nivel foarte bun, foarte activ, a creat dezechilibru”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

FCSB merge în Ungaria, la Budapesta pe 31 iulie, unde va disputa manșa a doua a turului doi preliminar Champions League.