Derby-ul Madridului, întrerupt! Scandal uriaş la meciul dintre Atletico şi Real. Arbitrul a trimis echipele la vestiare, din cauza furiei fanilor gazdelor

Scandal uriaş la meciul dintre Atletico şi Real. Derby-ul Madridului a fost întrerupt în minutul 67. Arbitrul a trimis echipele la vestiare, din cauza furiei fanilor gazdelor.

După 20 de minute arbitrul a decis ca meciul să se reia.

Scandal uriaş la meciul dintre Atletico şi Real

În minutul 67, arbitrul a întrerupt meciul de la Madrid, dintre Atletico şi Real. Decizia a fost luată după ce suporterii au aruncat cu obiecte în teren.

Arbitrul spaniol Mateo Busquets Ferrer a decis în minutul 67, la scorul de 1-0 pentru Real Madrid, să trimită la vestiare jucătorii celor două echipe.

Motivul întreruperii l-a constituit faptul că fanii lui Atletico Madrid l-au luat la țintă pe portarul belgian al lui Real Madrid, Thibaut Courtois. Meciul de pe Civitas Metropolitano a fost reluat ddupă minute bune.