Deplasare infernală pentru Gică Hagi în Finlanda! S-a terminat HJK Helsinki-Farul. Cine a făcut pasul spre grupele Conference League

Deplasare infernală pentru Gică Hagi în Finlanda! S-a terminat HJK Helsinki-Farul. S-a aflat cine a făcut pasul spre grupele Conference League. Echipa constănţeană a avut un avantaj minim după meciul tur, când a câştigat cu scorul de 2-1.

Gică Hagi a mers în Finlanda cu un singur gând. Să o califice pe Farul în grupele Conference League.

S-a terminat HJK Helsinki-Farul

Echipa lui Gică Hagi a început prost meciul. A primit gol după doar 20 de minute de la Radulovic. Constănţenii au fost de nerecunoscut în prima repriză. Nu au reuşit să ameninţe deloc poarta gazdelor.

Farul a început prost şi repriza a doua. A încasat şi golul 2 de la acelaşi Radulovic. S-a terminat HJK Helsinki-Farul 2-0 şi constănţenii ratează calificarea în grupele Conference League.

HJK Helsinki-Farul, echipe de start:

HJK: Maenpaa – Toivio, Tenho, Halme – Kouassivi-Benissan, Lingman, Peltola, Soiri – Hostikka, Keskinen – Radulovic
Rezerve: Ost – Ollila, Hamalainen, Da Graca, Ro. Riski, Bande, Paananen, Raitala, Kannellopoulos, Olusanya, Tanaka, Hetemaj
Antrenor: Toni Korkeakunnas

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – T. Băluță, Nedelcu, Artean – L. Munteanu, Rivaldinho, Budescu
Rezerve: Buzbuchi – Queiros, Vînă, L. Andronache, Boli, Grameni, Ad. Mazilu, Marins, Grosu, Sali, N. Popescu, Dussaut
Antrenor: Gheorghe Hagi