Dennis Man, în formă maximă! Ce au anunţat italienii după debutul în Serie A. Nici Valentin Mihăilă nu a fost uitat

Dennis Man este în formă maximă. Presa din Italia a avut doar cuvinte de laudă la adresa internaționalului român după prima etapă din Serie A.

Tricolorul a marcat singurul gol al echipei sale în meciul cu Fiorentina, terminat la egalitate, scor 1-1. În minutul 65, românii de la Parma au ieșit de pe teren.

Dennis Man, în formă maximă

Dennis Man a fost lăudat de italieni după primul meci din Serie A, Parma – Fiorentina 1-1. În primele minute ale întâlnirii, Valentin Mihăilă a ratat două ocazii uriașe. La jumătatea primei reprize, Man a marcat cu o execuție de excepție la care portarul Terracciano nu a avut nicio șansă.

Internaționalul român a primit cea mai mare notă de pe tren, 8,2. Celălalt român de la Parma a primit 7,2.

”S-a întors în Serie A și a avut nevoie de un sfert de oră pentru a reuși prima sa perlă a sezonului: o lovitură cu efect la colțul lung, unde Terracciano nu a putut face nimic. Apoi a jucat bine, a alergat mult și a adus calitate în echipă. A consumat multă energie și a fost înlocuit cu Almqvist în minutul 65”, au scris cei de la Parma Live.

Italienii au apreciat și viteza lui Mihăilă, dar nu au trecut cu vederea ratările acestuia.

”Nu poate fi prins atunci când accelerează. A pus constant în dificultate defensiva viola. Întotdeauna creează superioritate, dar uneori îi lipsește claritatea. Păcat de câteva erori la finalizare”, au scris italienii despre Valentin Mihăilă.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost schimbați, în minutul 65, cu Almqvist, respectiv Camara.