Dennis Man face senzaţie! Un nou meci perfect pentru tricolor. Ce a spus Ilie Dumitrescu despre fotbalist

Dennis Man a făcut senzaţie în primul meci din campania de Liga Națiunilor! Tricolorul a fost cel mai bun jucător al partidei. Fostul internațional, Ilie Dumitrescu a avut numai cuvinte de laudă despre fotbalistul care a marcat gol și a obținut un penalty, vineri seară.

Partida de la Priștina, împotriva selecționatei Kosovo, a fost perfectă pentru Dennis Man, jucătorul care a deschis tabela în minutul 40. România a avut un start impecabil și a reușit să se impună cu scorul de 3-0 în fața adversarilor, în meciul de debut al noului selecționer.

Dennis Man face senzație!

Campania de Liga Națiunilor a început impecabil pentru România, cu un scor de neprezentare, 3-0 în Kosovo.
Internaționalul român care evoluează în Italia, la Parma, Man, a fost cel mai bun jucător al meciului de la Priștina. Fotbalistul a deschis scorul și a obținut penalty-ul din care Răzvan Marin a înscris pentru 2-0, în minutul 50.

”Sunteți de acord cu mine, man of the match, Man?”, a fost jocul de cuvinte făcut de Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

Conform SofaScore, Man a fost notat cu 8.5. Răzvan Marin a obținut și el o notă mare, 8.

Toate notele jucătorilor români, după 3-0 cu Kosovo: