Dennis Man face legea în Serie A. Topul în care tricolorul este pe primul loc. Italienii i-au găsit și o poreclă

Dennis Man face legea în Serie A. Românul a marcat un gol fabulos în meciul pierdut de Parma, scor 2-3, cu Cagliari în etapa a 6-a din Serie A.

A fost a treia reușită din acest sezon a internaționalului român, iar italienii i-au găsit deja o poreclă.

Dennis Man face legea în Serie A

Dennis Man a marcat în minutul 62 al meciului cu echipa lui Răzvan Marin. A fost golul de 1-1. După primele 6 etape, Tutto Mercato Web a realizat un top al celor mai buni 20 de jucători din Serie A în funcție de notele acordate.

Dennis Man pe care l-au poreclit „SuperMan” este pe primul loc o medie de 6,75. Nico Paz de la Como este pe poziția a doua, în timp ce pe trei este jucătorul celor de la Lazio, Valentin Castellanos.

Ce au scris italienii după înfrângerea Parmei

Internaționalul român a primit cea mai mare notă de la tuttomercatoweb.com.

„În prima repriză, s-a ascuns, poate prea mult, dar în partea a doua a ieșit la rampă: mai întâi a fost aproape de gol, după o pasă de 30 de metri de la Bernabe care a părut cel mai simplu lucru din lume. Apoi, Man a egalat, după ce s-a dovedit a fi din nou necruțător în fața porții. În minutul 94, a avut șansa să facă 3-3, dar e greu să-i ceri mai mult decât a făcut.

(n.r despre Valentin Mihăilă) Nu a fost o prestație tocmai slabă, în principiu pentru că a încercat de câteva ori să creeze pericol la poarta adversă, însă a reușit de prea puține ori. A avut o șansă unu la unu cu Scuffet, dar șutul din unghi nu a fost extraordinar. Trebuie să fie mai hotărât!”, au scris italienii de la tuttomercatoweb.com