Dennis Man, avertisment pentru tricolori! Sună adunarea înaintea meciului cu Lituania: ‘Nu va fi uşor’ + Ce le-a transmis fanilor

Dennis Man marchează gol peste gol. Jucătorul lui Mircea Lucescu a oferit prima reacție după ce a deschis scorul în partida cu Cipru. Atacantul de la Parma a vorbit despre sezonul excepțional pe care îl are.

România s-a impus cu scorul de 3-0 în partida cu Cipru. Cele trei goluri au fost înscrise de Dennis Man, în minutul 16, Răzvan Marin, minutul 25, și Radu Drăgușin, minutul 36.

Dennis Man, avertisment pentru tricolori!

„Ne-am obișnuit, suporterii sunt mereu alături de noi. Vrem să le mulțumim.
(n.r. Despre golul marcat) Când intru în teren vreau să dau tot ce am mai bun, să dau totul pentru echipă, sunt fericit că am reușit.

(N.r. este acesta cel mai bun sezon al carierei?) Cred că da, sunt într-o formă bună. Antrenamentele de zi cu zi își spun cuvântul, sunt fericit că sunt sănătos, sper să continui pe acest drum.

Lucruri de rezolvat mai sunt, este normal. Nu prea am avut timp de când a venit dânsul (n.r. Mircea Lucescu), dar încet încet ne vom pune la punct.
(n.r. despre meciul cu Lituania) Fiecare meci este foarte important, vrem să jucăm la victorie, chiar dacă sunt convins că nu va fi ușor.

(n.r. Te gândești la calificarea la Mondial?) Îmi place să iau pas cu pas, cred că așa ar trebui să luăm fiecare meci, să strângem puncte, iar la final să ajungem unde ne dorim.

(n.r. îți fuge mintea la un transfer?) Nu, au trecut vremurile în care mă afectau zvonurile, am 26 de ani, sunt matur. Încerc să dau tot ce am mai bun, iar, în final, voi fi fericit dacă ajung la alt club. La Parma mă simt bine, avem mult de tras și acolo.

(n.r. Marchezi și în meciul cu Lituania?) Îmi doresc să ajut la fiecare meci, sper să mă ajute Dumnezeu să înscriu și acolo”, a spus, pentru AntenaSport, Dennis Man.