Dennis Man a fost făcut praf de jurnaliștii italieni. Ce notă a primit după meciul dintre Parma și Reggina

Parma a câștigat la limită meciul din deplasare cu Reggina, scor 1-0. Dennis Man a fost folosit din primul minut și a stat pe teren până în repriza a doua. În minutul 60, antrenorul a decis să-l schimbe. Opt minute mai târziu, Franco Vazquez a marcat singurul gol al meciului.

Jurnaliștii i-au acordat românului nota 5 după prestația sa. Valentin Mihăilă, celălalt român de la Parma, este accidentat și nu a fost în lot pentru meciul cu Reggina.

”Se așteaptă să-și depășească adversarul, dar nu reușește niciodată. Poate nu se află în stare maximă”, au scris cei de la Tuttomercatoweb, despre Dennis Man.

Parma ocupă locul șapte în Serie B, cu 42 de puncte, în timp ce Reggina este pe 6 cu 42 de puncte.

Man a revenit în luna februarie pe teren după o accidentare suferită în ianuarie în meciul cu Inter, din Cupa Italiei.

„Man și Cobbaut împreună: putem conta din nou pe ei? Așteptăm vești despre Mihăilă și Del Prato. Și Camara? Avem nevoie și de el. Cele două note pozitive se referă la revenirea în lot a lui Cobbaut și Man: belgianul s-a accidentat la începutul sezonului și se așteaptă să revină treptat la capacitate maximă.

Pentru fotbalistul român, în schimb, există speranța că problemele fizice îi pot oferi un minimum de răgaz pentru a avea acea continuitate pe care prea rar a reușit să o aibă de când este aici”, au notat italienii în urmă cu aproape o aproape o lună.