Dennis Man a ajuns vedetă şi în Spania! Cuvinte uriaşe la adresa tricolorului. Ce s-a întâmplat, de fapt la ultimul meci al Parmei

Reacție uluitoare la adresa lui Dennis Man după golul înscris de Parma la meciul cu Napoli. Jucătorul de la prima reprezentativă a lui Mircea Lucescu este din ce în ce mai apreciat  șoi s-a făcut remarcat și în Spania.

Parma jucat în deplasare cu Napoli, în etapa a treia din Serie A, și deși rezultatul de 2-1 nu a fost în favoarea echipe, Dennis Man a fost lăudat pentru implicarea de care a dat dovadă.

Dennis Man a ajuns vedetă şi în Spania

Deși au început în forță, și au deschis scorul în minutul 19, după ce Bonny a obținut și a transformat un penalty, adversari de la Napoli au înscris cele două goluri pe ultima sută de metri, în minutul 90+2 și în minutul 90+6.

Comentatorul spaniol Jose Rodriguez a rămas surprins plăcut de implicarea pe care Dennis Man a avut-o în faza care a dus la penalty-ul obținut de Bonny. Spaniolul consideră că Napoli a avut un joc mult mai slab decât al Parmei, deși rezultatul a fost în favoarea echipei lui Conte.

„Napoli a început meciul cu un prim 11 bun, dar Parma a contraatacat de două ori și și-a creat două ocazii și a obținut un penalty care a fost transformat în gol. Bernabe, Sohm și Dennis Man au creat faza, Bonny a obținut penalty-ul și a făcut 1-0.

Credeam că nu voi spune asta niciodată, pentru că era unul dintre punctele forte ale antrenorului său, dar cât de rău arată Napoli-ul lui Conte din punct de vedere fizic în acest început de sezon. Mulți jucători suferă atunci când se joacă pe contre”, a spus pe X, comentatorul spaniol Jose Rodriguez.