Denis Drăguş, la capătul puterilor! Cuvinte dureroase după înfrângerea cu Olanda: ‘Ne pare rău că nu am putut mai mult’ + Ce le-a transmis suporterilor

Denis Drăguş, la capătul puterilor! Cuvinte dureroase după înfrângerea cu Olanda. Tricolorii nu au avut nicio şansă batavilor şi au spus adio EURO 2024. A fost 3-0 pentru olandezi care merg în sferturile de finală ale competiţiei.

Denis Drăguş era extrem de mâhnit după înfrângerea categorică în faţa Olandei. Spera la o calificare miraculoasă.

Denis Drăguş, la capătul puterilor!

„E clar că ne doare. Voiam să mergem mai departe şi să ne bucurăm cât mai mult. Să ne bucurăm de românii minunaţi car ene-au susţinut. Din păcate, ne-am oprit aici. Ne pare rău că nu am putut mai mult. Am dat totul pe teren.

Sperăm că poate fi un exemplu pentru cei mai tineri. Detaliile fac diferenţa. Am început bine, dar suntem un pic supăraţi. Am arătat că putem să ne batem de la egal la egal cu ei. După gol s-au schimbat lucrurile. Am avut ocazii, dar din păcate atât s-a putut”, a spus Denis Drăguş, la finalul meciului, în direct la PRO TV.

Tricolorii nu au reuşit să se impună în faţa Olandei şi se întorc acasă. De partea cealaltă, batavii merg în sferturile competiţiei unde se vor duela cu câştigătoarea din duelul dintre Austria şi Turcia.