Denis Alibec trimite săgeți către Edi Iordănescu:`Să nu mai dăm vina pe atac că nu stau lucrurile chiar așa`.

Farul Constanța-UTA Arad s-a încheiat 2-0 pentru formația antrenată de Gică Hagi în ciuda faptului că arădenii au jucat 30 de minute cu om în plus.

Denis Alibec a marcat primul gol al partidei dar s-a declarat nemulțumit de cum au jucat atacanții în această partidă.

Denis Alibec, înțepături pentru Dan Petrescu și Edi Iordănescu

La sfârșitul partidei, Denis Alibec a vorbit despre meciul contra arădenilor dar și despre problemele de la echipa națională.

”O victorie muncită dar am fost foarte slabi în atac, trebuia sa rezolvam meciul din prima repriză.

Am poftă de fotbal de când sunt la Farul pentru că aici jucăm fotbal modern, fotbal ofensiv. Am venit la Farul să ne batem la primele locuri”, a spus Denis Alibec.

Întrebat despre jocul echipei naționale, Denis Alibec s-a arătat deranjat de modul în care anumite persoane au ”judecat” performanțele tricolorilor.

”Aș vrea să primesc mai multe mingi și la echipa națională și să nu mai dăm vina pe atac că nu stau lucrurile chiar așa.”, a mai spus Denis Alibec.