Denis Alibec s-a enervat cumplit! Şi-a făcut praf colegii după umilinţa cu Rapid: ‘E cea mai ruşinoasă înfrângere’ + Se teme de retrogradare

Denis Alibec s-a enervat cumplit după umilinţa cu Rapid, scor 5-0. Jucătorul a recunoscut că e cea mai ruşinoasă înfrângere și se teme de retrogradare. Totuși, atacantul a transmis că așteaptă să își ia revanșa la Constanța.

Denis Alibec a oferit primele reacții după victoria colosală a Rapidului, scor 5-0. Elevii lui Marius Șumudică au reușit să se impună în fața constănțenilor, după o perioadă cu rezultate slabe. Rezultatul a fost unul fabulos.

Denis Alibec s-a enervat cumplit!

Victorie colosală în Giulești! S-a încheiat Rapid – Farul, scor 5-0. Elevii lui Șumudică au reușit să se impună în fața constănțenilor, după o perioadă cu rezultate slabe.
Tabela de marcaj a fost deschisă în minutul 13, prin golul marcat de Borza. Cel de-al doilea gol a fost înscris de Claudiu Petrila în minutul 30. Pașcanu a mărit diferența în minutul 40 și a marcat golul cu numărul trei.
Giuleștenii nu s-au oprit aici și au înscris în minutul 72 și 90+3 al celei de a doua reprize, prin același Alexandru Dobre.

De când a preluat banca tehnică a Rapidului, Marius Șumudică a înregistrat două victorii, două remize și două înfrângeri.
Denis Alibec a oferit primele reacții după înfrângerea suferită în Giulești.

”Îi aşteptăm la Constanţa să ne luăm revanşa. Felicitări Rapidului. Au fost mai buni. Un meci foarte slab, foarte multe greşeli. 5 greşeli, 5 goluri. Nu am reacţionat nici noi.
Un moment foarte greu. Nu am mai jucat în play-out şi nu aş vrea să o fac acum. Nu ştiu cum o să redresăm situaţia asta. Trebuie să ne revenim împreună. E cea mai ruşinoasă înfrângere din cariera mea”, a spus Alibec, potrivit digisport.ro.

Pentru Rapid urmează derby-ul cu FCSB, care a reușit să o învingă pe Dinamo duminică, scor 2-0, în fața a peste 40.000 de spectatori.