Denis Alibec a făcut dezvăluirea serii! Cum a bătut-o Farul pe CSU Craiova: ‘Să rămânem cu spiritul ăsta’ + Ce l-a speriat în timpul meciului

Denis Alibec a făcut dezvăluirea serii după meciul cu CSU Craiova. Atacantul lui Gică Hagi îi mulțumește colegului său din poartă, pentru că a reușit să apere al doilea penalty al oltenilor.

Farul Constanța ieșe triumfătoare din partida cu CSU Craiova. Inferioritatea numerică nu le-a pus bețe în roate jucătorilor lui Gică Hagi, și au reușit să înscrie 3 goluri.

Denis Alibec a făcut dezvăluirea serii!

3-2 a fost un rezultat îmbucărător pentru Denis Alibec, deoarece o consideră pe CSU Craiova o echipă foarte puternică, doar că, în această seara, ei au fost mai buni.

„Un meci foarte, foarte greu! Știam că este o echipă puternică, dar cred că i-am surprins în prima repriză. Am mers sus, am făcut pressing și am reușit să marcăm 2 goluri rapid.

Ne-am uitat la Craiova, i-am analizat, știam că stau cu apărarea sus și am lucrat la asta.

Să rămânem cu ce am făcut meciul acesta, cu spiritul pe care l-am avut și să continuam pe linia asta, pentru că astfel vom reuși să intrăm în play-off.

Ne-am dat seama că fiecare meci va fi o finală pentru noi, pentru că nu suntem obișnuiți să jucămîn play-out. Eram pe ultimul loc și nu este ok, pentru că avem jucători de națională, cu experiență. Nu este acesta locul nostru.

(nr. V-a fost teamă după începutul primei reprize?) Da, normal! După ce am văzut că am luat roșu, plus două penalty-uri, ne-am gândit, dar îi mulțumim lui Buzbuchi că a reușit să scoată al doilea penalty, pentru că ne-a ajutat foarte mult, ne-a dat încredere.

Craiova mereu a fost în primele 3-4 echipe ale României. Este o echipă extraordinară, dar în seara asta am fost mai buni decât ei”, a declarat Alibec la final de meci.