Demonstraţie de forţă în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Sepsi. Ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău

Demonstraţie de forţă în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Sepsi. Ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău. A fost spectacol total pe Cluj Arena, acolo unde şepcile roşii şi-au ridiculizat adversara.

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au început meciul mai greu, dar în repriza a doua s-au dezlănţuit.

S-a terminat U Cluj-Sepsi

Gazdele s-au încălzit mai greu şi au deschis scorul abia pe finalul primei reprize. Thiam a deschis scorul în minutul 38, la prima reuşită în acest sezon de Superliga. În repriza a doua şi-a intrat în rol Vlad Blănuţă, jucătorul împrumutat de la FCU Craiova. Atacantul a dublat avantajul gazdelor în minutul 58.

Apoi a realizat dubla în minutul 70, spre bucuria celor 8.521 de fani, cifră oficială, prezenți pe Cluj Arena. Scor final U Cluj-Sepsi 3-0 şi echipa lui Ioan Ovidiu Sabău continuă cursa pentru un loc de play-off în Superliga. De partea cealaltă, echipa covăsneană nu se regăseşte în acest start de sezon.

Echipe de start la U Cluj – Sepsi

U Cluj: Gertmonas – Chipciu, Masoero, Cristea, Boboc – Codrea, Simion, Bic – Nistor – Thiam – Blănuță
Rezerve: Gorcea, Oancea, Van der Werff, Mitrea, Briz, O. Popescu, Rață, Silaghi, Moraru, Tchassem, Berto, Bettaieb
Antrenor Ioan Ovidiu Sabău

Sepsi: D. Moldovan – Ciobotariu, Kecskes, Ștefan – Oteliță, Alimi, Siger, Neskovic – Breji, Kallaku – Debeljuh
Rezerve: Gyenge, Gedo, Bardea, Oroian, Mino Sota, Drăghiceanu, Hajdin, K. Varga, M. Coman