Decizie uluitoare a lui Edi Iordănescu! Ce a făcut selecţionerul înaintea meciului cu Olanda. Imaginile care l-au dat de gol / Foto

Decizie uluitoare a lui Edi Iordănescu! S-a aflat ce a făcut selecţionerul înaintea meciului cu Olanda. Imaginile care l-au dat de gol. Selecţionerul a cerut ajutor divin înaintea disputei din optimile EURO 2024.

Edi Iordănescu face orice pentru a reuşi să dea marea lovitură la EURO 2024. Speră să elimine Olanda din competiţie.

Decizie uluitoare a lui Edi Iordănescu!

Edi Iordănescu este cunoscut deja ca o persoană foarte credincioasă. Nici în Germania nu s-a schimbat deloc. Nu a ratat ocazia și a mers la biserica din Wurzburg, cu două zile înaintea meciului cu Olanda de la EURO 2024, conform digisport.ro.

Alături de Edi Iordănescu, la biserica din Wurzburg au mers și ceilalți componenți ai staff-ului tehnic. Meciul României cu Olanda se va disputa pe stadionul din Munchen, unde prima noastră reprezentativă și-a început parcursul de la EURO 2024, cu marea victorie cu Ucraina, 3-0.

După rezultatele Portugaliei și Turciei, România are un adversar mai greu în optimi, însă altfel stau lucrurile dacă va reuși să se califice în sferturi. O victorie cu Olanda aduce o confruntare cu învingătoarea din meciul dintre Austria și Turcia.

Meciul unei generaţii, cu Olanda, este marţi, de la ora 19.00, la Munchen. Tricolorii vin după un parcurs foarte bun în grupa pe care au câştigat-o. Au învins Ucraina, au făcut egal cu Slovacia şi au pierdut cu Belgia. Câştigătoarea din meciul România-Olanda se va duela în sferturi cu câştigătoarea din meciul dintre Austria şi Turcia.