Decizie de ultimă oră a Georginei Rodriguez! Mutarea vedetei după suferinţa lui Cristiano Ronaldo. Imaginile au uimit toată Planeta / Foto

Portugalia s-a calificat în sferturile Campionatului European din Germania, după ce a învins prima reprezentativă a Sloveniei, 3-0, după loviturile de departajare! Prestația lui Cristiano Ronaldo i-a surprins pe suporterii naționalei. Starul portughez a ratat un penalty în minutul 105.

Situația a fost una pe cât se poate de dezamăgitoare, iar gestul fotbalistului i-a șocat pe toți iubitorii fotbalului european. Ronaldo a început să plângă în hohote, în timp ce coechipierii săi încercau din răsputeri să redreseze moralul colectiv, în vederea disputării reprizei secunde de prelungiri.

Mutarea vedetei după suferinţa lui Cristiano Ronaldo!

La scurt timp după ce Portugalia a reușit, în cele din urmă, să se califice în sferturile turneului final din Germania, Georgina Rodriguez, soția starului portughez, a transmis un mesaj categoric pe rețelele de socializare.

Bruneta a publicat două fotografii pline de însemnătate, din timpul partidei, cu scopul de a da uitării insuccesul înregistrat de către partenerul său.

În prima fotografie a fost surprins Ronaldo, îmbrățișat fiind de către selecționerul Portugaliei. Cea de-a doua fotografie a capturat mulțimea suporterilor încântați, peste limite, de calificare.

„Momente inexplicabile!”

„Tristețea inițială și apoi bucuria finală. Asta aduce fotbalul. Momente inexplicabile, acestea s-au întâmplat astăzi. Am avut ocazia să confer un avantaj echipei naționale, dar nu am reușit.

Trebuie să revăd execuția de la punctul cu var, nu știu dacă am tras bine sau prost. Nu am ratat o singură dată în timpul anului și când colegii au avut cea mai mare nevoie, acum la Euro, Oblak a salvat.

Am traversat sentimente de bucurie și de tristețe, cel mai important lucru este, totuși, să te bucuri de calificare. Portugalia a meritat să învingă, chiar în 90 de minute, pentru că am avut mai multe ocazii, iar Slovenia a petrecut tot meciul apărându-se!”, a mărturisit Ronaldo, la finalul partidei.