Debut pentru Radu Drăguşin în Premier League! S-a terminat Manchester United-Tottenham. Ce a făcut tricolorul

Debut pentru Radu Drăguşin în Premier League! S-a terminat Manchester United-Tottenham. S-a aflat ce a făcut tricolorul. Jucătorul nostru a debutat în tricoul celor de la Spurs.

Manchester United-Tottenham a fost un duel fabulos, în care s-a marcat de patru ori. Diavolii au condus de fiecare dată, dar s-a terminat 2-2. Radu Drăguşin a intrat pe final de meci.

Debut pentru Radu Drăguşin în Premier League!

Radu Drăguşin a debutat pe finalul meciului de pe Old Trafford. A fost intrudos în minutul 82 al disputei dintre Manchester United şi Tottenham. În minutul 82, Ante Postecoglou l-a chemat pe Radu Drăgușin de la încălzire. Apoi, în minutul 85, fundașul central român a intrat în locul lui Skipp. A fost folosit în dreapta, într-o linie cu 3 fundași centrali. Apoi, pe final de meci, a stat în stânga apărării.

Partida a fost una extrem de spectaculoasă. Hojlund a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 3. Apoi, brazilianul Richarlison a egalat în minutul 19. Gazdele au intrat în avantaj la pauză. Asta pentru că a marcat Rashford. Spurs a egalat imediat după pauză, după reuşita lui Bentancur. S-a terminat Manchester United-Tottenham 2-2 şi Drăguşin a avut parte de un debut reuşit în echipa londoneză.