Debut crâncen pentru Nicolae Dică la FCU Craiova! S-a terminat Sepsi-FCU Craiova. Cascadorii râsului cu ambulanţa, sub privirile premierului Ungariei, Viktor Orban

Debut nebun pentru Nicolae Dică la FCU Craiova! S-a terminat Sepsi-FCU Craiova. Cascadorii râsului sub privirile premierului Ungariei, Viktor Orban. Meciul s-a decis pe final, după un gol marcat în minutul 89.

Nicolae Dică a avut ghinion la debutul său la FCU Craiova. A pierdut, la limită, după un gol marcat de Sepsi în minutul 89.

Debut crâncen pentru Nicolae Dică la FCU Craiova

Nicolae Dică a avut curaj la debutul pe banca oltenilor. A jucat mai bine în prima parte. A avut şi o bară la un şut al lui Bauza. Finalul primei reprize a fost crâncen. Mascarenhas a fost eliminat după o intrare dură la Jonathan Rodriguez. Repriza a fost prelungită cu 8 minute pentru că cei de la ambulanţă s-au făcut de râs.

Rodroguez trebuia dus la spital, dar aceştia nu au reuşit să introducă targa în salvare. Până la urmă, acesta s-a săturat şi a intrat pe propriile picioare în salvare. Sepsi n-a jucat nimic nici cu un om în plus. Mai mult, a fost eliminat şi Cosmin Matei. La un corner însă s-a marcat singurul gol al meciului. Rondon a adus 3 puncte pentru covăsneni. Scor final Sepsi-FCU Craiova 1-0 şi gazdele au 4 puncte după două meciuri. De partea cealaltă, oaspeţii au 0 puncte în două etape.

Sepsi – FCU Craiova, echipe de start:

SEPSI: Niczuly – Dumitrescu, Bălaşa, Ciobotariu, Oteliţă – Păun, Matei, Rodriguez – Ştefănescu, Damaşcan, Safranko
REZERVE: D. Moldovan – Oroian, Aganovic, Junior, Alimi, Kallaku, Varga, Rondon, I.Gheorghe
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FCU CRAIOVA: Popa – Compagnucci, Paramatti, Henriques, Mascarenhas – Albu, Achim, Baeten, Bauza, van Durmen – Chiţu
REZERVE: Gurău – Sidibe, Blănuţă, Bahassa, Padula, Ciobanu Vanghele, Pop, Kvakic, Negru
ANTRENOR: Nicolae Dică

STADION: „Sepsi Arena”
ARBITRU: Coza Ionuţ (Cernica – Ilfov), A1: Mitruţi Daniel (Craiova – Dolj), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti ), Arbitru VAR: Bîrsan Marcel (Bucureşti) Arbitru AVAR: Moldoveanu Cristian (Sfântu Gheorghe – Covasna)