De astăzi reîncepe Superliga României. Ce meciuri urmează în campionatul intern

Superliga a fost în pauză timp de două săptămâni, odată cu începerea Campionatului Mondial din Qatar.

Fazele eliminatorii se apropie, iar acest lucru înseamnă și restartul în prima noastră ligă.

Superliga este reluată cu trei jocuri restante din etapa a 6-a

CSU Craiova, CFR Cluj, FCSB, Chindia Târgoviște, Hermannstadt și FC Botoșani sunt primele echipe care intră în scenă.

Cele șase formații au partide restante din luna august din cauza meciurilor din cupele europene.

Restanță, etapa a 6-a (29 noiembrie – 1 decembrie):
Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, 29 noiembrie, ora 19:00
Hermannstadt – CFR Cluj, 30 noiembrie, ora 19:00
FC Botoșani – FCSB, 1 decembrie, ora 20:00

Campionatul Mondial va continua până pe 18 decembrie, iar în această perioadă vor avea loc în SuperLiga patru meciuri restante, din etapele 6 și 9, precum și următoarele trei runde, etapele 19, 20 și 21.

Programul Superligii în următoarele săptămâni:

Etapa 19:
UTA – Sepsi (2 decembrie, 15:30)
Petrolul Ploiești – U Cluj (2 decembrie, ora 19:00)
FC Voluntari – AFC Hermannstadt (3 decembrie, ora 15:30)
Universitatea Craiova – FC U Craiova (3 decembrie, ora 19:00)
Farul Constanța – FC Botoșani (4 decembrie, ora 13:15)
CFR Cluj – Chindia Târgoviște (4 decembrie, ora 15:30)
FC Argeș – Rapid (4 decembrie, ora 19:00)
FCSB – CS Mioveni (5 decembrie, ora 19:00)
Etapa 20:
Sepsi Sfântu Gheorghe – FC Voluntari (9 decembrie, ora 19:00)
FC Hermannstadt – Farul constanța (10 decembrie, ora 19:00)
Universitatea Cluj – UTA Arad (11 decembrie, ora 14:30)
FC Botoșani – CFR Cluj (11 decembrie, ora 17:30)
Chindia Târgoviște – FCSB (11 decembrie, ora 20:30)
FC U Craiova 1948 – FC Argeș (12 decembrie, ora 17:30)
CS Mioveni – Universitatea Craiova (12 decembrie, ora 20:30)
FC Rapid – Petrolul Ploiești (14 decembrie, ora 19:00)
Restanță, etapa a 9-a (15 decembrie):
FCSB – CFR Cluj, 15 decembrie, ora 20:00
Etapa 21:
FC Voluntari – Farul Constanța (16 decembrie, ora 20:00)
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Universitatea Cluj (17 decembrie, ora 15:00)
Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște (17 decembrie, ora 20:30)
FC Argeș – CS Mioveni (18 decembrie, ora 12:00)
Petrolul Ploiești – FC U Craiova 1948 (18 decembrie, ora 14:30)
UTA Arad – FC Rapid 1923 (18 decembrie, ora 20:30)
FCSB – FC Botoșani (19 decembrie, ora 20:00)
CFR Cluj – FC Hermannstadt (20 decembrie, ora 20:00)

Distribuie articol:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Populare

Articole similare
Recomandari

Parteneri
Recomandari