David Popovici face anunţul nopţii! Dezvăluiri de senzaţie după prima medalie la Jocurile Olimpice 2024. Campionul român surprinde pe toată lumea. Înotătorul era extrem de emoţionat după ultimul act de la Paris.

David Popovici rupe tăcerea după ce a câştigat medalia de aur la 200 de metri liber! Românul a spus că este foarte bucuros pentru că a făcut fericită o țară întreagă.

David Popovici face anunţul nopţii!

David Popovici era în culmea fericirii. Deşi a fost favorit cert în ultimul act, s-a impus foarte greu. A avut un avans de două sutimi. S-a impus chiar în ultima parte a bazinului. ”Mă bucur pentru că am luptat până la final. Este un rezultat mare, este o realizare imensă. O să mă bucur după acest succes.

În primul rând, este o mare realizare pentru mine. Mă bucur că țara m-a urmărit. Au fost atât de mulți români și în tribune, părinții mei și sunt fericit că au urmărit și ei această cursă. Mă bucur pentru că am asistat împreună la acest succes”, a spus, foarte emoţionat, Popovici la final, conform TVR Sport.

De fapt, Popovici și-a cerut și scuze pentru starea sa emoțională. ”Sunt un băiat care înot mai repede. Îmi cer scuze pentru emoțiile mele. Sunt un băiat obișnuit, care înoată repede”, a mai spus noul campionul olimpic, conform sursei citate.