David Miculescu s-a enervat! Cuvinte dure după egalul cu Lask Linz: ‘Te oftică’ + Mesaj pentru colegi

David Miculescu ofticat la final de meci din cauza egalului. Marcatorul singurului gol al FCSB-ului le-a transmis un mesaj clar colegilor de la echipă. Speră la calificarea în grupele UEFA Europa League.

FCSB a terminat cu scorul de 1-1 în Austria, cu LASK Linz, astfel că rezultatul final se va decide în returul de pe 29 august, de pe stadionul Ghencea.

David Miculescu s-a enervat! Cuvinte dure după egalul cu Lask Linz

Austriecii au deschis scorul prin Adil Taoui, în minutul 34, iar cu câteva momente înaintea pauzei, minutul 45+2, David Miculescu a șutat perfect în poartă.

Marcatorul singurului gol al roș-albaștrilor, golul care îi face pe jucători să spere la o calificare în grupe, a vorbit la final de meci. Miculescu a fost oarecum mulțumit de prestațiile echipei, însă nu poate fi fericit pentru că se aștepta la o victorie.

”A fost un meci bun. Am avut și noi ocazii. Am reușit să dăm un gol. Calificarea se va juca acasă. Nu putem zice că este mai ușor cu austriecii.
Cu Sparta am făcut egal la ei și am pierdut acasă. Nu vorbesc despre arbitraj.

Te oftică când dai tot ce ai mai bun! Nu sunt fericit pentru că nu am reușit să câștigăm. Prima oară ne gândim la meciul cu Hermannstadt (n.r. din SuperLigă), apoi la cel retur (n.r. cu LASK Linz), unde sperăm să ne calificăm”, a declarat David Miculescu, potrivit digisport.ro, la finalul partidei.