David Miculescu s-a dezlănţuit! Ce i-a spus arbitrul despre golul pe care i l-a anulat: ‘Am vorbit la pauză’ + Ce le promite fanilor înaintea meciului cu Rapid

David Miculescu a dezvăluit ce i-a spus arbitrul despre golul pe care i l-a anulat. La debutul partidei Rangers – FCSB 4-0, a avut loc o fază controversată. Roș-albaștrii promit că se vor revanșa cu o victorie în meciul din campionat, cu Rapid.

David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit la pauza meciului cu arbitrul care a anulat golul, care ar fi putut schimba soarta partidei. Duelul de pe Ibrox a reprezentat prima înfrângere pentru campioana României în grupa principală din Europa League.

David Miculescu s-a dezlănțuit!

Jucătorii lui Elias Charalambous nu au avut replică în faţa scoţienilor şi au fost învinși cu un scor dur, 4-0. Cu toate acestea, soarta partidei putea fi alta, dacă reuşita lui Miculescu din minutul 2 era validată.

La pauza meciului, jucătorul a dezvăluit că a avut o discuţie cu arbitrul. Acesta a recunoscut că a greşit atunci când a fluierat prea devreme. Mai mult, Miculescu este convins că lucrurile ar fi decurs altfel dacă golul nu era anulat.

„Dacă acel gol din prima repriză era valabil, alta era soarta partidei. Am vorbit şi cu arbitrul la pauză şi a spus că e greşeala lui, că a fluierat înainte. Părerea mea e că, dacă aveam 1-0, era alt meci.
Sperăm că îi vom face bucuroşi pe fani după derby-ul cu Rapid. Nu mai este mult timp, mâine seară ajungem. Trebuie să avem încredere, ce putem schimba în două zile? Asta este, e un meci pierdut”, a declarat Miculescu, la digisport.ro.

Pentru FCSB, urmează derby-ul din campionat, contra Rapid, care se va disputa duminică, de la ora 21:00.