Darius Olaru are în minte doar Champions League! Anunţ clar după victoria cu Farul: ‘Este cel mai important obiectiv’ + Mesaj dur pentru cei de la Farul

Darius Olaru a fost omul meciului. A marcat două goluri în poarta celor de la Farul. Fotbalistul spune însă că nu se gândește la situația echipei din campionat.

FCSB a câștigat meciul cu echipa lui Gică Hagi, scor 3-2, în etapa a cincea din Superliga. Roș-albaștrii erau conduși cu 1-2 în minutul 86, dar „dubla” lui Darius Olaru a schimbat soarta partidei.

Darius Olaru are în minte doar Champions League

„În campionat nu stăm foarte bine, avem nevoie să strângem puncte, să revenim acolo unde ne este locul. Nu mă gândeam la poziția din clasament, știam că avem nevoie de victorie și ne bucurăm că am reușit să o obținem.

Cred că toată echipa a jucat bine, am avut multe ocazii în prima repriză. Avem și destul de mult ghinion, primim goluri deviate. Au avut 2 șuturi către poartă și am primit 2 goluri. Așa a fost să fie, ne bucurăm că am reușit să întoarcem rezultatul.

Știm că începuturile de sezon nu le gestionăm bine. Sezonul trecut a fost diferit, am reușit să câștigăm campionatul. Trebuie să gestionăm mult mai bine meciurile astea, sunt puncte importante și mai târziu vom alerga după ele.

Este cel mai apropiat obiectiv pentru noi, să ajungem în Liga Campionilor. Este visul nostru, pentru asta am muncit anul trecut. Am câștigat campionatul degeaba dacă nu avem rezultate în Europa. Trebuie să facem mai multe puncte și în campionat, dar gândul nostru e la Europa.

Sunt sigur că suporterii vor umple stadionul la meciul cu Sparta și că îi vom face fericiți.

Sunt mai bine acum, am simțit ceva la genunchi în tur. Încerc să fiu pregătit pentru returul cu Sparta”, a spus Darius Olaru, la digisport.ro.