Dan Şucu, refuzat! Nici nu vrea să audă de Rapid. Anunţ clar după înfrângerea giuleştenilor cu Sepsi

Dan Șucu a fost refuzat! Dani Coman nu vrea să audă de o posibilă revenire la Rapid. Anunţul clar făcut după înfrângerea giuleştenilor cu Sepsi, pe teren propriu. Fostul preşedinte de la Hermannstadt nu vrea să revină, momentan, ăn Giuleşti.

Rapid București nu găsește calea spre victorie și bifează a patra înfrângere consecutivă în play-off. Dan Șucu e dezamăgit de rezultatele slabe din ultimele partide și încearcă să găsească o soluție pentru echipa sa.

Dan Șucu, refuzat!

Dani Coman, fostul președinte al celor de la Hermannstadt, a refuzat o posibilă ofertă din partea giuleștenilor. Este primul refuz pentru Rapid, după a patra înfrângere consecutivă din play-off-ul Superligii.

„A fost un meci neplăcut pentru rapidiști. A fost un joc mai puțin bun, iar de rezultat nu are rost să vorbim. Nu știu ce se întâmplă cu Rapid și nici nu sunt în măsură să vorbesc despre Rapid. Nu știu ce e acolo și nu ar fi corect față de oamenii din conducere să vorbesc.

Cert e că e frustrant să nu câștigi când joci acasă și ai tot stadionul de partea ta. Dar ăsta e fotbalul. Sunt convins că cei care sunt acum vor face tot ceea ce depinde de ei pentru a remedia situația. Pentru mine urmează o vacanță. Vreau să mă relaxez și să mă liniștesc. Nu am avut o perioadă bună în ultimul timp și vreau să stau cu familia. Dacă în momentul de față mi s-ar propun să vin la Rapid și să plece Daniel Niculae, nu aș face-o. Indiferent cât țin eu la Rapid. Nu aș face-o pentru nimic pe lumea asta”, a spus Dani Coman după Rapid – Sepsi 0-1.

Rapid putea face un scor bun!

Primele ocazii de gol au venit în minutele 12 şi 23, prin Ermal Krasniqi. Giuleștenii au primit un penalty în minutul 51, care, după analiza VAR a fost anulat iar cartonașul roșu dat arbitrul Florin Andrei pentru Alimi, a fost și el anulat.

În minutul 74, Burmaz a ratat, dar pe final de meci oaspeţii au devenit periculoşi, Roland Varga fiind aproape de gol. Sepsi a marcat în minutul 90+5, prin Debeljuh. Rapid are patru înfrângeri consecutive în play-off. Alb-vișinii se află pe locul 5, în clasament, cu 28 de puncte, iar Sepsi este pe locul 6, cu 27 de puncte.