Dan Petrescu s-a dezlănțuit. Ce a făcut antrenorul după ce echipa sa s-a calificat în finala Cupei

Dan Petrescu s-a dezlănțuit. S-a aflat ce a făcut antrenorul după ce echipa sa s-a calificat în finala Cupei.

Echipa lui Dan Petrescu s-a calificat în finala Cupei din Coreea de Sud, după ce a învins-o cu scorul de 3-1 pe formația Incheon. Scorul a fost deschis în minutul 24, pentru Joenbuk, dar echipa adversă a egalat, tot prima repriză.

Dan Petrescu s-a dezlănțuit

Repriza secundă a fost controlată în totalitate de echipa antrenorului român. Paik Seung-ho a înscris golul cu numărul doi, în minutul 62, în timp ce Park Jae-young a stabilit scorul final în minutul 90+8.

În finală Jeonbuk o va întâlni pe Pohang, peste trei zile, ceea ce nu este deloc favorabil pentru formația lui Dan Petrescu, care s-a arătat foarte deranjat.

„Sunt bucuros că am ajuns în finală. Sunt recunoscător tuturor suporterilor și jucătorilor. O îngrijorare este că trebuie să jucăm finala în trei zile. Dintr-o dată s-a schimbat din două manșe în una singură. Este păcat că s-a întâmplat asta. Este prima dată în cariera mea.

Jeonbuk a primit două avertismente, iar Incheon a primit unul. Este de înțeles pentru că sunt semifinale.

Este un singur joc și o finală. Mă voi pregăti bine. Cel mai important lucru în acest moment este ca jucătorii care au evoluat să revină bine. Voi găsi un plan bun”, a spus tehnicianul român.