Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Ce a spus despre Daniel Bîrligea. Fostul său atacant face senzaţie la FCSB

Dan Petrescu a dat verdictul în cazul lui Daniel Bîrligea. Tehnicianul CFR Clujului a vorbit despre victoria înregistrată de FCSB în debutul din Europa League, scor 4-1 cu echipa din Lituania.

FCSB a înregistart o victorie uriașă în primul meci din Europa League, cu RFS, iar acest lucru l-a impresionat pe Dan Petrescu.

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut!

Scorul pe tabela de marcat a fost deschis chiar de Daniel Bîrligea, fostul atacant de la CFR Cluj, după care RFS a egalat prin Lipuscek.

În minutul 32 FCSB a trecut în avantaj, prin golul lui Ștefănescu. După care a urmat dubla lui Darius Olaru, în minutul 58, respectiv, 69.

„O victorie importantă pentru ei. Bîrligea a debutat în Europa cu un gol, este un jucător talentat. FCSB are un lot fantastic, de mult nu a mai avut un așa lot și este posibil să se descurce bine în Europa League. E clar că adversarul cu care au jucat nu era cel mai bun”, a declarat Dan Petrescu, la conferința de presă.