Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Anunţ şocant după victoria cu Dinamo: ‘Mai trebuie doi-trei jucători neapărat’ + Ce nu i-a plăcut la primul meci al sezonului

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Anunţ şocant după victoria cu Dinamo. CFR Cluj s-a impus cu 3-2, după un gol marcat în prelungirile partidei. Antrenorul echipei din Gruia a fost nemulţumit de prestaţia echipei sale.

Dan Petrescu nu se dezminte. În ciuda victoriei cu Dinamo, scor 3-2, antrenorul echipei din Gruia şi-a criticat echipa. Este nemulţumit că a primit două goluri.

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut!

Dan Petrescu s-a arătat deranjat de golurile primite și a ținut să-l laude pe Panagiotis Tachtsidis. ”Înainte de meci, am spus că Dinamo are echipă care arată bine. Am spus că nu sunt mulțumit de ce am la echipă. Au venit jucători târziu, s-a văzut când au intrat în repriza a doua. E clar că avem mult de muncă.

Am zis tot timpul că 2-0 este un scor periculos. Am zis și la pauză că e bine că am dat gol înainte de pauză și avem moralul.

Am riscat, nu aveam ce face, și ne-a ieșit. Când ai jucători de calitate în teren, normal că te aștepți să facă ceva. Sunt mulțumit de victorie, dar sunt nemulțumit că am luat două goluri acasă. Ceva nu merge bine.

Ce să-i reproșez lui Tachtsidis? Se antrenează mereu, e primul la antrenamente, joacă pentru echipă. E clar că nu e Culio sau Djokovic, dar nu cred că există în România un jucător să aibă o ultimă pasă ca el. E un jucător prea important pentru CFR în momentul de față. Atitudinea lui la antrenamente este extraordinară”, a declarat Dan Petrescu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Nu s-a oprit aici. I-a transmis patronului Neluţu Varga că mai are nevoie de măcar două transferuri. ”Mai trebuie doi-trei jucători neapărat. Mai avem nevoie de unul la mijloc și de un atacant. Nu cred că vom găsi ce vreau eu, liberi și buni. E greu să găsești liberi și buni. Un atacant și un mijlocaș trebuie urgent, dar unde să-i găsim?”, a spus Dan Petrescu.