Dan Petrescu, făcut praf în direct! L-a atacat dur după umilinţa din Conference League. CFR Cluj, ruşine în faţa celor de la Pafos

Dan Petrescu nu a fost iertat după înfrângerea suferită joi seara în meciul cu Pafos. Un antrenor român a criticat dur câțiva jucători de la CFR Cluj, dar și deciziile luate de tehnician.

CFR Cluj a fost eliminată din play-off-ul Conference League, după ce a primit 4 goluri din partea adverarilor în primele 50 de minute, unul fiind anulat din cauza ofside-ului.

Dan Petrescu, făcut praf în direct! L-a atacat dur după umilinţa din Conference League

După 1-0 în tur, ciprioții și-au luat revanșa la ei acasă și au învins cu un scor general de 3-1.

Ionuț Badea nu înțelege de ce Louis Munteanu, jucătorul care a costat peste 2 milioane de euro, nu a fost folosit de Dan Petrescu încă din primul minut. Antrenorul român a criticat dur și prestațiile lui Nkololo și Kamara, dar și a fundașilor Kresic și Boben.

„Cei doi jucători de bandă nu au reușit prea multe astăzi. Ba mai mult, au și încurcat. Nkololo și ulterior Kamara trebuiau să aducă acel plus ofensiv, dar nu știu dacă au depășit decisiv vreodată un adversar.

Pe Louis Munteanu nu știu de ce l-ai cumpărat, dacă la un meci de genul ăsta îl ții pe bancă. Poate are un minus pe partea de pregătire fizică, altfel nu-mi explic de ce în locul lui joacă Nkololo, care n-are niciun pic de experiență internațională.

Jucătorii CFR-ului și staff-ul au rămas datori. Kresic este dator vândut în acest început de sezon! Nu înțeleg ce se întâmplă cu el, nu se regăsește deloc. Boben, de obicei mai cerebral, a făcut o greșeală de copii. Nu avea sens să-l ataci decisiv, într-o zonă închisă. Jaja ieșea cu mingea în aut de poartă!

Toate lucrurile astea au șubrezit încrederea jucătorilor”, adeclarat, la digisport.ro,  Badea.