Dan Petrescu, făcut praf de Neluţu Varga! Ce l-a scos din minţi pe patronul de la CFR Cluj. Reproşuri dure după egalul cu FCSB

Dan Petrescu, făcut praf de Neluţu Varga! S-a aflat ce l-a scos din minţi pe patronul de la CFR Cluj. Reproşuri dure după egalul cu FCSB. Patronul echipei din Gruia nu a înţeles tactica din finalul jocului.

La scorul de 2-0, Dan Petrescu a sunat retragerea. Tactica din finalul meciului a fost una falimentară pentru CFR Cluj. FCSB a reuşit să egaleze.

Dan Petrescu, făcut praf de Neluţu Varga!

Neluţu Varga l-a desfiinţat pe Dan Petrescu. I-a transmis un mesaj dur antrenorului. Nu înţelege de ce ardelenii au făcut un joc atât de defensiv în ultimele 30 de minute, conform fanatik.ro.

Varga pune presiune pe Dan Petrescu. Spune că acesta are jucători cu care să facă performanță. Echipa nu trebuia să se apere în ultimele minute. El a simțit faptul că CFR putea marca în continuare.

„Una peste alta sunt mulțumit de joc. Am arătat multă calitate mai ales în prima repriză. Sunt puțin supărat că ne-am retras prea mult în partea a doua. Nu am înțeles de ce am băgat atâția fundași. Nu înțeleg de ce am făcut un joc atât de defensiv.

Eu cred că trebuia să mergem peste ei și să le dăm 3-4 goluri. Așa am simțit. Puteam să-i batem la scor aseară. E singurul lucru care m-a dezamăgit. În partea a doua a jocului am fost defensivi. Ne-a mers foarte bine pe atac. Nu mai știau de ei. Băieții noștri i-au bulversat.

Sunt mulțumit de joc, e una dintre partidele bune. Iată că Dan Petrescu are la dispoziție jucători cu care să facă performanță”, a declarat Varga, conform sursei citate.