Dan Petrescu face dezvăluirea nopţii! Ce a spus după calificarea în Conference League: ‘Eram toţi sub presiune’ + Cu cine va juca CFR Cluj în turul următor

Dan Petrescu face dezvăluirea nopţii! S-a aflat ce a spus după calificarea în Conference League. Antrenorul celor de la CFR Cluj s-a speriat degeaba de necunoscuţii de la Neman Grodno.

După 0-0 pe teren propriu, CFR Cluj a învins cu 5-0 în retur şi e în turul 3 preliminar din Conference League. Dan Petrescu era în culmea fericirii.

Dan Petrescu face dezvăluirea nopţii!

Dan Petrescu este mulţumit după ce echipa sa a făcut spectacol în Ungaria. Este bucuros că atacanţii vor avea concurenţă, după ce Louis Munteanu a semnat şi el cu formaţia din Gruia. Ardelenii cor juca în turul 3 preliminar cu israelienii de la Maccabi Peth Tikva.

„După două meciuri fără gol marcat eram toţi sub presiune. Am fost foarte concentraţi, am intrat bine în meci. Chiar dacă am bătut cu 5-0, scorul nu arată diferenţa dintre noi şi ei. Am avut şi puţin noroc în prima repriză, au avut şi ei nişte ocazii.

Primul gol a fost cel mai important, mai ales că în ultimele două meciuri nu am marcat. A fost şi din fază fixă, ne-am bucurat foarte mult. Dani a marcat două goluri extraordinare şi pe final era mai uşor să joci când ai 3-0, 4-0.

Puteam să jucăm şi mai bine în repriza a doua, dar dacă am bătut cu 5-0 e greu să mai zic ceva de cineva. Eu vreau mereu să fie totul perfect, dar 5-0 e 5-0. Poate am marcat prea multe goluri, trebuia să mai lăsăm şi pentru alte goluri.

Bîrligea e un jucător fantastic, astăzi a demonstrat-o. El a fost acolo şi a marcat. Acum va fi concurenţă mai mare şi pentru el, cu Postolachi, cu Michael şi Louis Munteanu. Cred că arătăm mai bine ca lot acum”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă.