Dan Petrescu, explicații după rușinea cu Neman! Dă vina pe arbitraj pentru rezultat: ‘Ne-a lipsit VAR’ + Promisiunea făcută înaintea returului

Dan Petrescu a analizat jocul elevilor săi după ce clujenii nu au reușit decât un rezultat de egalitate, 0-0, cu Neman Grodno, în prima manșă a turului 2 preliminar din Conference League.

Returul este programat joia viitoare. Dacă vor trece mai departe clujenii joacă în turul 3 preliminar din Conference League cu pierzătoarea dublei Braga/Maccabi Petach Tikva.

Dan Petrescu: „Este posibil să fie prelungiri, penalty”

” Știam că va fi greu. Echipele din spațiul ex sovietic sunt agresive și bine pregătite. Nu au riscat nimic. Au jucat simplu și corect. În prima repriză am avut 2 ocazii.

Și în a doua am avut, azi chiar ne-a lipsit VAR. Altfel jucam la 1-0. Acum îi știm, știm ce să facem în retur. Este foarte importantă deplasarea în Ungaria. Ei nu au meci, se odihnesc, noi jucăm duminică. Va fi greu. Este posibil să fie prelungiri, penalty.

Slăbiciuni…poate că au cedat prin minutul 75. În rest au fost buni, agresivi și în atac și în apărare. Avem șansele noastre, trebuie să mergem să ne calificam”, a spus Dan Petrescu după meci.