Dan Petrescu e disperat! Şi-a făcut praf echipa după Supercupă: ‘Ne-am bătut singuri’

Dan Petrescu e disperat! Antrenorul campioanei şi-a făcut praf echipa după Supercupa pierdută în faţa celor de la Sepsi. Bursucul este extrem de nemulţumit de problemele din apărare ale echipei sale.

CFR Cluj – Sepsi 1-2 este meciul care l-a scos din sărite pe Dan Petrescu. După 0-0 la Erevan, CFR are al doilea rezultat negativ din startul sezonului care a coincis cu pierderea Supercupei.

În minutul 85, CFR presa și a obținut un corner în partea stângă. Petrila a executat scurt, i-a pasat lui Deac, a reprimit, apoi a pierdut mingea. Apoi, pe un contraatac letal, echipa lui Cristiano Bergodi a marcat prin Rondon şi i-a luat trofeul lui Dan Petrescu.

„Ne-am bătut singuri. Golul doi… N-am înțeles nimic. Dominam. În loc să aruncăm mingea în careu, aveam cornere peste cornere, am vrut să jucăm scurt, ceea ce eu nu fac niciodată. Am pierdut mingea și am primit gol pe contraatac. Un gol pe care eu la CFR nu l-am mai luat.

Puteam să primim la fel gol și în Armenia, cu Pyunik, în ultimul minut, tot pe contraatac, după un corner al nostru. E o lecție pe care trebuie să o învățăm și să nu mai greșim”, a declarat Dan Petrescu la conferința de presă.

Astfel, CFR Cluj a fost răpusă de un fost jucător. La scurt timp de la introducerea sa pe teren, Mario Rondon a decis soarta Supercupei cu o lovitură de cap.