Dan Petrescu, de nerecunoscut! Anunţ incredibil al omului lui Neluțu Varga. Schimbare radicală a antrenorului de la CFR Cluj

Dan Petrescu a avut un început agitat pe banca de la CFR Cluj. Omul lui Neluțu Varga a oferit primele reacții despre suspendarea antrenorului din meciul cu Slobozia. Tehnicianul este recunoscut pentru comportamentul său acid.

Dan Petrescu, antrenorul echipei conduse de Neluțu Varga, a fost suspendat de Comisia de Disciplină. În partida contra celor de la Unirea Slobozia, ”Bursucul” a contestat la marginea terenului golul marcat și a fost eliminat de arbitrul Andrei Chivulete.

Anunțul omului lui Neluțu Varga!

După doar cinci etape din Superliga României, Dan Petrescu a fost suspendat de Comisia de Disciplină. În minutul 39 al meciului cu Unirea Slobozia, scor 3-0, Florin Purece a înscris un gol superb de la distanță. În timp ce jucătorul se bucura alături de colegii săi, Petrescu a protestat pe marginea terenului. Acesta i-a cerut centralului Andrei Chivulete să verifice faza la VAR. Antrenorul a fost avertizat cu galben.

Se pare că ”Bursucul” a avut dreptate, iar reușita lui Purece a fost anulată pentru ofsaid. Cu toate acestea, Petrescu nu s-a abținut și și-a continuat reproșurile la adresa arbitrilor, iar Chivulete l-a eliminat în minutul 42.

După numai trei zile, tehnicianul și-a aflat pedeapsa. Comisia de Disciplină a anunțat că a primit două etape de suspendare și o amendă de 320 de lei. După ce a revenit pe bancă, Dan Petrescu a părut mult mai calm față de cum era cunoscut.

Cristi Balaj, președintele celor de la CFR Cluj, a fost întrebat în legătură cu acest subiect, iar răspunsul său a stârnit râsul.

”Uneori nu știm cum să îl oprim. Acum să vedem cum facem. Ratarea din Conference League a contat foarte mult.”, a spus Balaj, conform digisport.ro, făcând referire la returul cu Pafos, pierdut cu scorul de de 0-3.