Dan Petrescu a tremurat din nou! CFR Cluj, probleme şi cu Mioveni. Meciul, decis de un autogol

Dan Petrescu a tremurat din nou! CFR Cluj a avut probleme şi cu Mioveni, echipă care are zero puncte după primele trei etape. Meciul care a fost întrerupt circa o jumătate de oră din cauza faptului că a picat nocturna, a fost decis de un autogol.

CFR Cluj a început meciul cu Mioveniul sâmbătă şi l-a terminat duminică. Asta s-a întâmplat după ce nocturna mult lăudată din Gruia a picat după aproximativ o oră de joc.

Dan Petrescu a tremurat din nou!

Dan Petrescu şi CFR Cluj au tremurat şi în meciul cu codaşa CS Mioveni, echipă care are 0 puncte după 3 etape din Superliga. Bogdan Rusu a deschis scorul după o gafă uluitoare a lui Bordeanu. Ardelenii au rezolvat meciul în finalul primei reprize, când au marcat 3 goluri în mai puţin de zece minute.

Debeljuh a marcat de două ori, iar apoi Deac a făcut 3-1 după un penalty obţinut în prelungirile primei părţi. CFR s-a întors de la cabine fără suflu şi fără nerv şi Bogdan Rusu a făcut dubla din faţa unui Manea visător. Blănaru a avut şansa lui 3-3, dar a ratat. Imediat, meciul a fost întrerupt din cauza faptului că a picat nocturna mult lăudată din Gruia. Pe val înaintea întreruperii meciului pentru aproximativ o jumătate de oră, argeşenii au fost îngenuncheaţi în final.

CFR a făcut 4-2 norocos, după un şut slab al lui Hoban, deviat în prorpia poartă de apărarea Mioveniului. S-a terminat 4-2 pentru CFR Cluj care are 6 puncte după 3 etape, în timp ce Mioveniul are 0 puncte după 3 runde.