Dan Petrescu a făcut scandal! Cuvinte dure la adresa arbitrajului: ‘Primul galben inexistent’ + Ce spune despre returul cu Neman Grodno

Dan Petrescu a făcut scandal! Cuvinte dure la adresa arbitrajului. Antrenorul celor de la CFR Cluj şi-a ieşit din minţi după înfrângerea cu CSU Craiova, scor 0-2. Făcuse o criză de nervi şi la pauza disputei.

Dan Petrescu nu este de acord cu eliminarea lui Kamara. Mai mult, l-a distrus pe centralul Marcel Bârsan.

Dan Petrescu a făcut scandal!

„Prima repriză am jucta foarte bine chiar dacă am schimbat 10 jucători. Primul galben inexistent, iar al doilea putea da şi galben şi roşu. Nu poţi să dai aşa galben la aşa meci. Am spus că ştiu cine mă arbitrează Bîrsan.

Când jucăm cu ei doar el este, acelaşi arbitru. Nu înţeleg de ce îl trimite doar pe el. De aia am fost atât de nervos. Am avut bară şi ocazii. Spiritul a fost bun, sunt foarte mulţumit de jucători. Galbenele sunt la ordinea zilei. Am încercat să îi opresc pe jucători la final. I-am spus arbitrului să ne lase că suntem supăraţi. Mă afectează orice înfrângere”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Dan Petrescu nu s-a oprit aici. I-a făcut mari, din nou pe cei de la Neman Grodno. Spune că echipei sale îi va fi foarte greu să se califice în turul 3 preliminar din Conference League. „Presiunea e mare pentru noi. Era mai uşor să jucăm azi. Eram alţii dacă dădeam gol la ultima fază şi apoi nu primeam pe contraatac. Am pierdut un meci, dar am câştigat o echipă. Toate echipele sunt în cărţi, să ne calificăm toate. Vom avea un meci foarte greu, cu o echipă foarte bună”, a mai spus Dan Petrescu, conform sursei citate.