Cuvinte uriaşe după victoria celor de la FCSB! I-a lăudat la scenă deschisă pe băieţii lui Elias Charalambous. Campioana a dat lovitura cu PAOK Salonic

Băieţii lui Elias Charalambous au fost lăudați la scenă deschisă după victoria de la Salonic, contra celor de la PAOK. Campioana României a dat lovitura cu campioana Greciei și s-a impus cu 1-0 după un meci dramatic.

Fost internațional român, Răzvan Raț i-a lăudat pe băieții lui Elias Charalambous. Acesta a apreciat curajul și dăruirea celor de la FCSB și recunoaște că nu se aștepta la o victorie pe terenul celor de la PAOK.

Elevii lui Elias Charalambous, lăudați la scenă deschisă!

PAOK și FCSB s-au întâlnit pe stadionul „Toumba” din Salonic, Grecia, în cadrul rundei a 2-a din noile „grupe” Europa League. Daniel Bârligea a fost cel care a deschis scorul în minutul 45+8, după o pasă superbă livrată de Darius Olaru. Liderul FCSB-ului a fost eliminat doar 11 minute mai târziu, când a primit al doilea cartonaș galben după un henț făcut la mijlocul terenului.

Meciul a avut parte de multe întreruperi și roș-albaștrii s-au trezit cu 10 minute prelungire. Formația antrenată de Charalambous a reușit să treacă cu bine și de acest pas și a plecat la vestiare cu toate cele trei puncte.

Răzvan Raț, fost internațional și ex-PAOK în perioada 2014-2015, a oferit prima reacție. Fostul fundaș s-a declarat surprins de rezultat, un rezultat la care, „nici jucătorii nu s-ar fi așteptat”.

„Extraordinar. În câteva cuvinte, un rezultat la care nu se aștepta nimeni! Doar asta pot să zic, un rezultat la care nu cred că se așteptau nici jucătorii, chiar dacă sperau înainte de meci. Eu sincer cred ca e o realizare uriașă pentru FCSB. Asta e clar!”, a spus Răzvan Raț, conform sport.ro.

Lovitură dură pentru FCSB

În minutele de prelungire ale primei reprize, Mihai Lixandru s-a duelat pentru balon cu Mady Camara. În timpul duelului, fotbalistul roș-albaștrilor s-a prăbușit pe gazon strigând de durere.

Medicii celor de la FCSB au intervenit imediat și i-au acordat primele îngrijiri lui Lixandru, care a suferit cel mai probabil o accidentare la nivelul genunchiului stâng.

Din nefericire, mijlocașul campioanei României nu a putut continua partida, și a fost înlocuit de Malcom Edjouma.