Cu ce se ocupă spectatorii în tribune la US Open. Cele mai amuzante faze + Ce vedete sunt pasionate de tenis

Jucătorii de tenis fac spectacol la US Open, dar nici spectatorii nu sunt mai prejos. Fiecare se bucură în felul său și oferă zilnic imagini inedite.

De departe, o vedetă YouTube a oferit faza zilei în timpul meciului din sferturile de finală dintre Kyrgios și Khachanov. JiDion a fost tuns chiar în tribune sub privirile amuzate ale celor din jur. Imediat cei din jurul său au început să filmeze momentul.

Nu este pentru prima dată când JiDion face un asemenea gest. S-a întâmplat și la un meci din NBA. JiDion, care are aproape 6 milioane de abonați pe canalul de Youtube, a primit interdicție pe viață la Wimbledon. Bărbatul s-a deghizat în Frances Tiafoe și a folosit o goarnă cu aer comprimat în timpul sfertului de finală dintre Novak Djokovici şi Jannik Sinner.

Alți spectatori se distrează de minune în pauze dansând în tribune spre deliciul celor care îi privesc, sau al comentatorilor.

Organizatorii turneului postează tot felul de comentarii în dreptul imaginilor amuzante.

„Oare pe ce muzică dansează?”, este scris în dreptul unui clip în care două fete dansează în așteptarea meciului.

Virele au devenit și imaginile cu bucuria unui bărbat. Totul a avut loc în timpul meciului dintre Nadal și Tiafoe.

Vedetele se înghesuie în tribunele arenei Arthur Ashe

Încă din primele zile ale turneului, în tribune au fost prezente o mulțime de vedete. Cunoscuta actriță de la Hollywood, Amanda Seyfried, a fost prezentă la meciul dintre Karen Khachanov și Nick Kyrgios, scor 7-5, 4-6, 7-5, 6-7(3), 6-4. Organizatorii au glumit imediat și au scris în dreptul imaginilor:

„Karen urmărindu-l pe Karen”,  făcând referire la personajul Karen Smith, interpretat de Amanda Seyfried în filmul „Mean Girls”.

Kal Penn, un alt actor cunoscut, a fost și el prezent la meciurile din sferturile de finală.