CSU Craiova – UTA Arad, scor 1-0, în Cupa României

CSU Craiova a învins miercuri, în deplasare, scor 1-0, pe UTA Arad, într-un meci din cadrul grupei a 4-a din Cupa României. Oltenii sunt la prima victorie după o lună.

Arădenii ocupă locul trei în grupa D, cu 3 puncte acumulate în două meciuri. De cealaltă parte, oltenii sunt pe 2 cu patru puncte acumulate.

Prima repriză a fost una ternă, fără ocazii de gol. În partea secundă, craiovenii au trimis în bară, în minutul 54, iar în minutul 71 portarul gazdelor, Kucher, a intervenit la şutul lui Andrei Ivan. Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 80, de Mateiu, oaspeţii impunându-se astfel la Arad.

CSU Craiova a ajuns la patru puncte în două meciuri şi este pe locul secund în grupa a 4-a a Cupei României, la egalitate de puncte cu FC Voluntari, actualul lider. UTA Arad are 3 puncte şi e pe poziţia a treia.