CSM Slatina – CSA Steaua 1-2. Jandarmii au intervenit în forță

CSA Steaua a câștigat meciul cu CSM Slatina, scor 2-1 și este pe locul 6 în Liga 2.

Meciul a fost întrerupt după doar câteva minte din cauza unor suporteri care au aruncat cu torțe în teren. Elevii lui Oprița au deschis scorul în minutul 13, după golul lui Adi Popa. Mijlocașul a reușit un șut superb de la aproape 30 de metri.

CSA Steaua a marcat pentru 2-0 în minutul 24, prin Chipciu. Gazdele au reușit să reducă din handicap în minutul 73. Doman a marcat din interiorul careului de 16 metri.

Jandarmii au fost nevoiți să intervină la pauză pentru a-i liniști pe cei 400 de suporteri steliști. Fanii gazdelor s-au apropiat la pauză de sectorul unde erau steliștii. După ce s-au înjurat, bucureștenii au forțat gardul.

Echipele de start:

CSM Slatina: Ionuț Pop – Ionuț Mitran, Alexandru Sălcianu, Marian Manea, Alin Pisaru – Marian Șerban, Dorin Toma – Cristinel Dinu, Cătălin Doman, David Oprescu – Alexandru Popovici
Rezerve: Cătălin Preduț, Robert Gherghe, Marius Neicu, Alexandru Dinu, Remus Trancă, radu Necșulescu, Constantin Radu, Andrei Trașcu, George Leață
Antrenor: Daniel Oprescu

CSA Steaua: David Dincă – Laurențiu Corbu, Walace Da Silva, Costinel Gugu, Stephan Drăghici – Cristian Balgiu, Rareș Enceanu , Adrian Popa, Ștefan Bodișteanu – Remus Chipirliu, Tsevetelin Chunchunkov
Rezerve: Horia Iancu, Mădălin Mihăescu, Sima Alexandru, Adrian Ilie, Emilian Pacionel, Ștefan Pacional, Alexandru Sabău, Darius Oroian, Atanas Trică
Antrenor: Daniel Oprița