CSM, egal dramatic, punct obținut în ultimele secunde! Fosta campioană a Europei, neînvinsă în Liga Campionilor

Trei mii de spectatori le-au făcut astăzi galerie Cristinei Neagu și colegelor care au înfruntat-o pe Bietigheim, campioana Germaniei, în etapa a treia a grupelor Champions League la handbal feminin.

Și chiar au avut nevoie ”tigroacele”, care sunt departe de cea mai bună formă a lor. Au avut în față o echipă solidă, cu punctaj maxim după primele două jocuri în care și-au spulberat practic adversarele, DHK Baník Most (46-23) și Ferencvaros (40-20).

Nemțoaicele au făcut cărțile în prima repriza, iar CSM s-a încurcat și în propriile erori, așa că Bietigheim a intrat la cabine cu un avans de trei goluri, 13-16.

În partea secundă, au ieșit în sfârșit la rampă și vedetele CSM-ului, care după 5 minute, au răsturnat scorul. Echipa noastră a condus cu 23-21, dar Bietigheim a avut o revenire de excepție. A egalat și a luat conducerea. Ba chiar s-au aflat în avantaj cu două goluri, în ultimul minut de joc.

Finalul a fost de infarct. Cristina Neagu, din nou cea mai bună marcatoare cu 8 reușite, a înscris recuperând un gol, nemțoaicele au pierdut mingea, iar „tigroaicele” au egalat dramatic chiar la ultimul atac, când mai erau doar 4 secunde din meci.