CSA Steaua, încă un eșec. Nu a reușit să treacă de Șelimbăr. Adi Popa, reușită spectaculoasă

Trupa lui Daniel Oprița a făcut încă un pas greșit. Militari au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Șelimbăr, din etapa a 8-a din Liga 2,  după ce au condus aproape tot meciul.

Adi Popa a reușit o execuție de zile mari. A deschis scorul în minutul 29, după ce a șutat din afara careului de 16 metri. În repriza a doua, CSA Steaua a rămas în zece. Drăghici a văzut al doilea cartonaș galben. Cu doar 5 minute înainte de finalul meciului, Ciocâlteu a restabilit egalitatea după o gafă a portarului Dincă.

Echipele de start

CSC Șelimbăr: Mitrovic – Ursu, Crișan, Raicea, Luca – Boboc, Dandea – Cicâlteu, Arhirii, Riza – Jordan
Antrenor: Eugen Beza

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Beța, Sabău, Ilie – Ad. Popa, Mihăescu, Enceanu, Gheorghe – Bodișteanu, Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița