CSA Steaua a luat bătaie acasă de la FC Brașov. 1000 de suporteri au fost pe stadionul din Ghencea

CSA Steaua a pierdut partida de pe teren propriu cu FC Brașov, scor 0-1, după un gol fantastic marcat de Chică-Roșă.

Într-o altă partidă din Liga a 2-a, Oțelul Galați a reușit să câștige, scor 1-0, în deplasarea de la Timișoara cu Ripensia.

”Peluza Sud” s-a întors să susțină pe CSA Steaua

La partida din Ghencea au asistat circa 1000 de spectatori. Fanii de la ”Peluza Sud” au revenit la stadion.

Suporterii au protestat preț de câteva etape împotriva măsurilor luate de Jandarmeria Română.

Fanii nu au fost de acord cu ”metodele” de control folosite de jandarmi.

CSA Steaua a dominat primele 20 de minute din partidă dar a cedat apoi ușor-ușor din teren și a fost penalizată de Chică-Roșă în minutul 67.

Jucătorul Brașovului a reușit un gol fantastic de la 30 de metri.

Echipele de start

CSA Steaua: H. Iancu – Drăghici, Beța, Sabău, Ad. Ilie – Ad. Popa, Enceanu, Bărbulescu, Bodișteanu – Chunchukov, A. Trică
Rezerve: D. Dincă – Al. Sima, Mihăescu, Oroian, Balgiu, E. Pacionel, Raicu, Bustea, Șt. Pacionel
Antrenor: Daniel Oprița

FC Brașov: S. Micu – M. Burlacu, Fuștar, A. Marc – Lascu, Spătaru, N. De Amorim Izata, Oltean – Chică-Roșă, Angelov
Rezerve: Mikulic – Șaim Tudor, T. Cociș, Dumbravă, Leonte, Lambrinoc, V. Constantin, I. Jovanovic, Mitrov
Antrenor: Dan Alexa (suspendat)