Cristi Manea, mesaj pentru Dan Petrescu: ‘Vreau să-i mulțumesc lui Mister’

CFR Cluj a câștigat meciul cu Petrolul, scor 1-0, unicul gol fiind marcat de Cristi Manea în prelungiri. Campioana României a urcat după această victorie pe locul 4 în clasamentul Ligii 1, cu 21 de puncte.

Cristi Manea a avut un mesaj pentru Dan Petrescu la finalul meciului de la Mediaș.

”Sunt foarte fericit că am luat toate punctele. Nu e ușor să nu joci acasă. Le mulțumim suporterilor. Vreau să îi mulțumesc lui Mister că m-a trimis la cap.

A avut încredere în mine să dau cu capul. Eu trebuia să stau pe 16 metri. Sunt fericit. Important e că am luat toate cele trei puncte. Mister le gândește foarte bine, jucăm din trei în trei zile. În Europa va fi mult mai greu. Ne împarte minutele. Toți dăm sută la sută. Pe noi nu ne interesează cum jucăm, ci cele trei puncte.

A fost o dezamăgire că nu am ajuns în Champions League, dar e bine și aici (n.r. Conference League)”, a spus Cristi Manea, la finalul meciului cu Petrolul.