Costel Gâlcă face dezvăluirea momentului! Ce s-a întâmplat, de fapt, în cantonamentul celor de la CSU Craiova. Amănunte de ultimă oră din interior

Costel Gâlcă a dat verdictul după 4 meciuri amicale. Tehnicianul oltenilor a vorbit despre starea în care este echipa după cantonamentul din Austria. Amănunte de ultimă ore despre cei de la CSU Craiova.

Stagiul de pregătirea al oltenilor a ajuns la final, iar Gostel Gâlcă a tras linia și a dat verdictul.

Costel Gâlcă face dezvăluirea momentului!

În cantonamentul pe care l-au susținut în Austria, CSU Craiova a susținut 4 meciuri de pregătire, iar ultimul a fost cu FC St.Gallen 1879, scor 1-2.

La finalul meciului, tehnicianul echipei din Bănie a mărturisit ca a fost nemulțumit de cum a arătat echipa, iar acest luru se datorează lotului incomplet.

„M-am uitat la jucătorii pe care o să îi folosesc la următoarele meciuri în cantonament. Le-am dat minute. Din păcate nu am putut gestiona minutele cum trebuie. Au intervenit și accidentări sau jucători care au venit mai târziu.

Jucătorii transferați au foarte puține antrenamente. L-a fost foarte greu. S-a văzut și astăzi că adversarii au fost mult mai proaspeți ca noi și le-a fost greu să se exprime. Am căutat să avem adversari cât mai buni în amicale, să ne putem confrunta cu echipe care au jucat în Conference League sau Europa League.

Nu este ușor pentru că nu avem toți jucătorii disponibili. O să încercăm să fim mult mai proaspeți până la startul meciurilor oficiale”, a declarat Costel Gâlcă la finalul partidei amicale.