Cosmin Olăroiu vs Florin Tănase în Emirate. Florin Tănase a marcat, dar echipa sa a fost eliminată

Echipa condusă de Cosmin Olăroiu, Al Sharjah, și cea la care joacă Florin Tănase, Al Jazira, s-au întâlnit în sferturile Cupei Emiratelor. Duelul a fost câștigat de antrenorul român, după ce formația pregătită de el s-a impus cu 2-1 își s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe United.

Pentru Al-Sharjah au marcat Luanzinho, în minutul 45+4, şi Caio, în minutul 90+2.

Golul echipei Al Jazira a fost înscris de Florin Tănase, în minutul 59. Tănase a părăsit terenul în minutul 71.

Florin Tănase a ajuns la Al Jazira în vara anului trecut. A jucat în 19 partide pentru formația din Golf și a înscris de 6 ori.

Echipa Bani Yas, antrenată de Daniel Isăilă, a fost eliminată în sferturi, fiind învinsă, scor 2-0, de Al Wasl.

Pe lângă Al Wasl și Al Sharjah în semifinale s-au mai calificat și Al Ain și Ajman.