Coșmar pentru Ionuț Radu la Cremonese: și-a îngropat echipa chiar în ultimul minut după ce a scăpat mingea în poartă!

A fost o zi incredibil de proastă pentru Cremonese Romena. Vlad Chiricheș n-a strălucit în defensiva noii sale echipe, fiind depășit de câteva ori de vârfurile Fiorentinei.

De altfel, căpitanul echipei naționale a și fost înlocuit în repriza a doua cu Giacomo Quagliata. Însă pentru portarul Ionuț Radu, partida de la Florența a fost una pe care va vrea să o uite curând.

Românul împrumutat de Inter la Cremona pentru că nu mai avea loc nici pe bancă a trăit coșmarul vieții pe ”Artemio Franchi”.

Era ultimul minut al prelungirilor și scorul era Fiorentina-Cremonese 2-2. Însă Ionuț Radu a gafat decisiv. A vrut să prindă o centrare plouată a lui Rolando Mandragora, și-a pierdut echilibrul, s-a izbit de bara laterală și și-a introdus mingea în poartă.

S-a făcut 3-2 pentru Fiorentina, iar Cremonese a pierdut astfel un punct la care muncise mult, echipa evoluând aproape jumătate din meci cu un om în minus.