Coșmar pentru Ciprian Tătărușanu. A luat trei goluri în 25 de minute

Ac Milan a pierdut al doilea amical din această vară în fața celor de la Zalaegerszeg (Ungaria), scor 2-3.

Pentru portarul român a fost un adevărat coșmar. Ciprian Tătărușanu a fost titular în poarta italienilor și a primit trei goluri în prima repriză în doar 25 de minute.

Primul gol l-a încasat după doar două minute de la Meshack Izuchukwu Ubochioma. A urmat reușita lui Attila Mocsi din minutul 24 și golul lui Matyas Tajti, minutul 27. Olivier Giroud și Rade Krunic au marcat pentru Ac Milan.

Stefano Pioli l-a schimbat pe român în minutul 62, când în poarta campioanei Italiei a intrat Mike Maignan.

În primul amical din această vară, AC Milan a câștigat cu FC Koln, 2-1. Ciprian Tătărușanu a evoluat 45 de minute, fiind apoi înlocuit cu Antonio Mirante.