Coşmar mondial pentru tricolore! S-a terminat Germania-România. Repriză secundă groaznică + Revenire cu ghinion pentru Cristina Neagu

Coşmar mondial pentru tricolore! S-a terminat Germania-România. Repriză secundă groaznică pentru fetele noastre. Din păcate, a fost o revenire cu ghinion pentru Cristina Neagu.

Cristina Neagu a revenit chiar în primul meci din grupa principală. Fetele noastre au început bine partida.

S-a terminat Germania-România

Am condus toată prima repriză. Ne-am dus şi la 4 goluri diferenţă faţă de Germania. Cristina Neagu a marcat şi ea şi aveam 3 goluri avans după primele 30 de minute. Fetele lui Florentin Pera au revenit însă anesteziate de la cabine. Am reuşit să conducem până în minutul 42, când am cedat total.

Germania a ratat mai puţin ca noi, dar extremele şi aruncările de la 9 metri au fost dezastruoase pentru tricolore. Nemţoaicele s-au îndepărtat la 5 goluri şi visul de a ajunge în sferturile de finală s-a năruit pentru fetele lui Florentin Pera. Avem parte de un nou turneu final ratat din partea unei generaţii care începuse foarte bine competiţia.

Ne-am apropiat la 3 goluri, dar nu a fost de ajuns. Fetele noastre au pierdut cel mai important meci al turneului. S-a terminat Germania-România 24-22 şi toate speranţele noastre s-au risipit. Mai avem doua două meciuri, cu Polonia şi Japonia. Nu mai avem însă nicio şansă la primele două locuri şi la calificarea in sferturile de finală ale Mondialului.